Genel

KÜRTLERIN SORUNU ULUSAL DEĞIL, DEMOKRATIKTIR

Erdoğan ATEŞİN
KÜRTLERIN SORUNU ULUSAL DEĞIL, DEMOKRATIKTIR
Kürt’lerin sorunu ulusal değil, demokratiktir. Kürt’ler, Kürt halkı ancak Demokratik Devrimle özgürleşecektir, Kürt halkı emekçileri bugün bu mevzideler, yani öncelikle Kürt emekçilerinin feodal orta-çağ gerici ilişkilerinden ve her türlü işbirlikçi faşist baskı ve saldırılardan kurtularak, Demokratik Devrimini Türk ve diğer milliyetlerden haklarla birlikte gerçekleştirmektir.
Israrla ulusal gerici bir çizgiye çekilmek istenen Kürt halkı, gerici mevzide emperyalist uluslararası politikalara alet edilmek istenmektedir. Büyük Orta Doğu Projesine kurban edilmek istenen bir devrimci halk ve devrimci bir süreç. Bu süreç, özellikle reformist, revizyonist teslimiyetçi burjuva ihanet çizgisinde ısrar eden organizasyonlar üzerinden yürütülmektedir.
Emperyalist bir proje olan 7 Haziran ve 1. Kasım seçimlerine teslim olmuş bu teslimiyetçi burjuva revizyonist ve reformistlere itibar etmeyiniz.
Burjuva faşist parlamentodan yemlenmek için, bütün ikiyüzlü politikalarına insanları kurban eden bir seçim komedisi. Insanlarımızı, seçilmek uğruna hiç bir güvenliği olmayan alanlara toplayarak katledilmelerini seçimlerde propaganda için malzeme yapan bu burjuva ihanet çizgisi suçludur. Devrimciler, bu burjuva reformist organizasyonların ihanetini asla unutmazlar, kaydederler.
Sandıklara değil, burjuva parlamentoya değil, devrime, emek mücadelesine sarılacağız. Burjuva revizyonist, reformist organizasyonlara itibar etmeyiniz, teşhir ve tecrit ediniz. Onlar, emekçiler için değil, kendi bencil ve bireyci, kirli çıkarları için bizden oy istiyorlar.
Bu kirli oyuna alet olmayacağız, revizyonist burjuva ajanlar, reformist burjuvalar bizden değil, onlar, sistemin bizim içimizdeki, emekçiler içindeki ajanlarıdır. Itibar etmeyiniz !!! Türk, Kürt ve tüm emekçilerin sorunu ortaktır ve sorun etnik, dinsel ve kimlik sorunu değil emeğin, ezilenin sömürülenin iş birlikci faşist düzenine karşı mücadelesi sorunudur. Iç çatışmalar ve darbe sürecine girmiş bir ülkenin gündemi seçim değil, bu sürece müdahale edebilecek emek mücadelesini ve onun kolektif önderliğini oluşturmaktır.
Erdoğan ATEŞİN

Erdoğan Ateşin

Profilinizi oluşturmak için, biraz hayat hikayenizi anlatın. Bu alan, herkesçe görünebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu