Politika

Umut İLERİ : SEÇİMLER- “TKH SEÇİM YETERLİLİĞİNİ SAĞLADI”..!

“TKH SEÇİM YETERLİLİĞİNİ SAĞLADI”..!

“TKH seçim yeterliliğini sağladı: Orak çekiç seçim pusulasında!Türkiye Komünist Hareketi (TKH), orak çekiçli logosuyla seçim pusulasında yer alacak.”(Gazete Manifesto)Ne diyelim….. Vatana, Millete Hayırlı Ve Uğurlu olsun!

Çok büyük iş başardılar!!!

Komünistlerin logosu olan Orak Çekiçli Kızıl Bayrak resmini, Burjuva Parlementosu için yapılacak Seçimlerde yer alacak Partilerin Seçim Pusulalarına astılar!!!

Sanki gören duyan da, TKH, Orak Çekiçli Kızıl Bayrağı, Ülkenin gönlerine çekti sanacak.

Seçimlere katılma konusunda tavrınız, katılmak ya da katılmamak yönünde olur, bunu anlarız.Ama bu heyecan niye!!!

Sanki seçimlerden sonra TKH, Bayrağı Parlemento Binasının çatısına da asacak!!!

Aslında bu logoyu seçim pusulasına koymak, AKP nin işine geliyor.Avrupada ki dostlarına “bakın birde bizde Demokrasi yok diyorsunuz, işte Komünistler de seçimlere katılıyor, seçim pusulasında logoları bile var” diyecekler.

Biz dünyanın geldiği bu ahvalde ülkede seçimlere katılmayı doğru bulmuyoruz.

Artık tüm işlevini yitirmiş, tek adamın noter katibi olma konumuna indirgenmiş bir Parlemento için yapılacak Seçimlere katılmak, bu konumu meşru kılmak anlamına gelir.

Lenin Sol Komünizm Çocukluk Hastalığı adlı eserinde Parlementoya katılmayı yadsıyan “Sol” ları eleştirmişti!Lenin’e göre Parlemento da legal alanda, Komünistlerin kitlelere ulaşmada kullanacağı, onlara kendi düşüncelerini açıklamada yararlanacağı bir araçtı.Ama aynı Lenin, Parlementoyu BURJUVAZİNİN AHIRI olarak da tanımlamıştı.

Lenin’in o dönemde söylediklerini, sözlerin yaşandığı tarihsel kesitten kopartır, Kapitalizmin kendini yeniden ne ekonomik ne de siyasal olarak üretemediği, geldiğimiz bu dönemden bağımsız ele alırsanız, Kuran Ezbercileri HAFIZLARDAN bir farkınız kalmaz.

Kapitalizm kendini siyasal olarak üretemiyor ama siz bu Seçimleri meşru kılarak ona bu konuda, kendini siyasal alanda yeniden üretebilmesi için yardımcı oluyorsunuz.

Darılmayın ama bunun BAŞKA BİR AÇIKLAMASI YOK!

Umut İLERİ.

Yorum yap

You must be logged in to post a comment Giriş

Bir yorum bırak

To Top