Politika

Umut İLERİ : DÜZEN İÇİ MUHALEFET

DÜZEN İÇİ MUHALEFET

Düzen içi muhalefetin Cumhur İttifakı sonrası ortaya koyduğu senaryolarının maddelerinden birisi de DEVRİ SABIK YARATILMAYACAK olmasıdır.Demek ki geçmişe dönük, Siyasal suçlar, Ekonomik yolsuzluklar soruşturulmayacaktır.Kısaca herkesin yaptığı yanına kar kalacaktır.

Biz buna şaşırmadık. Geçmişte de Mesut Yılmaz’ın Mavi Akım Projesiyle ilgili sorumluluklarının o dönemin Başbakanı Tansu Çiller tarafından, aynı gerekçeyle soruşturulmaması gibi.

Buda çok normal, her gelen gidenin yaptıklarını soruşturmayacak ki, kendisi gittikten sonrada yerine gelen kendisini soruşturmasın.İşte Burjuva Siyaset Sahnesi böyle aldatmacalarla dolu bir alan.O nedenle diyoruz Gelen Gideni Aratmaz diye.Sonuçta bu düzen bir SOYGUN VE TALAN düzeni, bu partiler de bu SOYGUN VE TALAN düzenini sürdüren DÜZEN PARTİLERİ.

Tüm bunlardan sonra, kendisine Sosyalist, Komünist diyen, Burjuva Siyaset Sahnesinde boy gösteren Siyasi Oluşumlara bir çift sözümüz var.

Bırakın artık, sınıflardan koparılmış Demokrasi çığırtkanlığını, kopun artık düzen partilerinin kuyruğundan, vazgeçin artık düzen partileri içinde SOL KANAT aramaktan.

Bir gıdımlık canınız var, sizden çok daha güçlü olan düzen partileri bir anda ham eder sizi. Yolunuz, İşçi Sınıfının Devrimci Yolunda, İşçi Sınıfının Bağımsız Sınıf Siyaseti olsun !

Yorum yap

You must be logged in to post a comment Giriş

Bir yorum bırak

To Top