Gündem

ÖRGÜTLENME YOLUNDA

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Sami Ulker dahil, ayakta duran insanlar

Sami ÜLKER

Disk Emekli – Sen ..’ nin örgütlenme çalışmaları için yollardayız, hani derler ya evde oturup torun sevecek yaşta olan insanlar olarak , gerçekten son derece sınırlı imkanlarla , her türlü olumsuzluğa hazır ruh haliyle çıktık yollara!..

Ilk durak Ezine , Sendika temsilciliğini örgütleyecek arkadaşla görüşüyoruz, hava yağmurlu, kahveler işsiz kaynıyor, zeytinden yana dertli arkadaşlar, , bu sene zeytindeki verim düşüklüğünü Bayramiç ‘ li dostlar da söylüyor, çeşitli sebepler içinde en akla yatanı yakınlardaki termik santral olduğu belirtiliyor, başka ne kötü , göletlerde balık azalmış, turna balığını suçluyorlar, …

Mandıralarda da işler kötü , küçük işletmelerde işten çıkarmalar, topraktaki verim düşüklüğü, hayat pahalılığının önüne işsizliği geçirmiş durumda , seramik işletmelerinde, hatta çimanto fabrikasında taşeronlaşma , işten atmalar artık alışılmış olaylar !

Şaka yollu takılıyorlar , en verimli üretim içki, her türlü içki evlerde üretiliyor, rakı, şarap , bira , votka , akla gelebilecek her çeşit içki, ekmek küçüldükçe içenlerin oranı artıyor anlaşılan! Hükümete öfke büyük, Örgütlere güven sıfır, örgütsüzlük en büyük örgüt!

Bu kadar örgütlenmeden uzak emeklilerin bulunduğu ortamada , bu kadar beyinlerin darmadağın olduğu, umudun alaya alındığı emeklilerin arasında, örgütlenme için bir adım atabilmek için sarsılmaz bir iradeye sahip olmak gerekir !

Sendikaların içi bomboş, neredeyse hepsi tabela örgütleri… Bir yandan yetmişine merdiven dayamış bu insanların arasında yollara düşmek bizi gençleştiriyor , bize kim ihtiyar diyebilir ! Daha henüz unumuzu elemedik , bizim akıl değirmenimiz gıldır gıldır çalışmaya devam ediyor !.. Örgütlenme yolunda yürüyenlere selam olsun ..

Selam dostlar, ..

Yorum yap

You must be logged in to post a comment Giriş

Bir yorum bırak

To Top