İşçi-Sendika

HANGİ İLDE KAÇ İŞÇİ EMEKLİSİ VAR?

Mehmet Akkaya

2020 yılı Aralık ayı verilerine göre, SGK’dan maaş alan emekli, dul ve yetim sayısı toplamı, 12 milyon 946 bin kişidir.

Bunun 9 milyon 133 bini, SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklileridir. 

3 milyon 813 bini ise, malul, dul ve yetim maaşı almaktadır.

12 milyon 946 bin kişilik genel toplamın içinde SSK kökenlilerin (4/a, işçi) sayısı 9 milyon 679 bin 481 kişidir. 

SSK kökenlilerin illere dağılımı aşağıdaki tabloda sunulmaktadır.

Birinci sütunda malül aylığı alanlar bulunmaktadır.

İkinci sütundakiler yaşlılık aylığı alanlardır.

Üçüncü sütundakiler dul ve yetim emeklileridir.

Dördüncü sütundakiler ise, ölüm aylığı alanlardır.

01Adana2.304147.86965.06749.298
02Adıyaman27317.0906.7954.559
03Afyonkarahisar55542.13116.73813.921
04Ağrı1373.8173.9142.144
05Amasya32925.1299.3357.937
06Ankara5.260404.815138.672113.026
07Antalya1.942158.92847.68237.481
08Artvin19415.5067.6436.552
09Aydın1.17495.84332.97727.852
10Balıkesir1.231119.54941.45936.004
11Bilecik24220.9296.8095.881
12Bingöl1704.9843.4402.097
13Bitlis954.0242.8171.704
14Bolu41525.6638.2937.165
15Burdur23021.0146.6875.745
16Bursa3.834297.44889.01475.063
17Çanakkale46748.69114.04712.221
18Çankırı13711.2293.9693.385
19Çorum77142.83515.64913.370
20Denizli1.264101.92525.98821.874
21Diyarbakır71231.82725.81315.208
22Edirne30233.99610.2648.836
23Elazığ63332.74719.83015.240
24Erzincan20312.5035.8324.805
25Erzurum49426.07515.99212.115
26Eskişehir98384.79431.43627.170
27Gaziantep1.13167.41432.76222.977
28Giresun64342.12015.94713.596
29Gümüşhane1257.3453.5402.922
30Hakkari241.3201.8651.103
31Hatay1.07177.08530.81322.100
32Isparta40831.66810.5228.859
33Mersin1.691110.38344.64833.950
34İstanbul16.2461.445.140430.364353.012
35İzmir5.227473.957147.437123.933
36Kars1626.2314.2643.157
37Kastamonu36329.30511.78010.150
38Kayseri1.565102.85040.42633.063
39Kırklareli41535.87811.1249.600
40Kırşehir23416.3186.0595.077
41Kocaeli2.238158.20057.01746.709
42Konya1.373113.61242.78133.975
43Kütahya69761.69324.89822.117
44Malatya74140.98719.48015.267
45Manisa1.17899.53432.55727.030
46Kahramanmaraş60745.78816.61112.047
47Mardin17811.4698.8044.944
48Muğla88585.07522.39618.664
49Muş834.1692.7871.573
50Nevşehir27017.9776.5415.393
51Niğde24815.5366.6035.277
52Ordu82454.14918.83515.700
53Rize49534.53518.33215.152
54Sakarya1.17774.98429.47623.978
55Samsun1.552112.70640.89133.372
56Siirt714.8963.8692.287
57Sinop30223.3058.0586.992
58Sivas59441.15918.97115.516
59Tekirdağ99689.15323.41819.500
60Tokat57437.95715.33012.801
61Trabzon1.10168.73329.86424.278
62Tunceli824.2441.9041.566
63Şanlıurfa39821.89015.0028.523
64Uşak39633.95810.1558.676
65Van35814.83612.5417.317
66Yozgat26221.3527.9706.399
67Zonguldak88876.51937.98532.534
68Aksaray21718.9826.7475.283
69Bayburt713.9141.8831.538
70Karaman19416.3614.8673.746
71Kırıkkale24719.57910.5648.933
72Batman19811.8469.5125.245
73Şırnak803.3233.2651472
74Bartın26823.71210.6569.374
75Ardahan662.7671.5051.215
76Iğdır673.1511.5421002
77Yalova31823.6348.5497.086
78Karabük28725.80212.26610.687
79Kilis432.6601.6151134
80Osmaniye38322.9929.4296.619
81Düzce55530.05311.2559.179
Toplam75.2185.855.5672.074.4441.674.252
Yorum yap

You must be logged in to post a comment Giriş

Bir yorum bırak

Popüler Haberler

To Top