Genel

GAZETE KÖK’le DAYANIŞMAYI BÜYÜTELİM

Dünyamızın her ülkesinde yaşam mücadelesi veren devrimci, sosyalist, komünist örgütlerin kökleri kendi yaşadığı ülkesinde kendi toprağında olmalıdır. Kendi halkının, kendi sınıfının içinde olmalı. Kendi ülke gerçeklerinden kopmamalıdır. Her ülke gerçeğine uygun örgütlenme geliştirmelidir. Kitleler kendi ülke toprakların çelişkilerine, sorunlarına ve ihtiyaçlarına cevap vermek için örgütlenirler, ihtiyaca ve sorunların çözümüne cevap verdiği sürece gelişir güçlenirler.
Basın, yayın örgütlenmek için hem acil ihtiyaç , hem örgütlenmede önemli bir araçtır. Kitlelere doğruları ulaştırır, bilinçlendirir mücadeleye katılmasını sağlayarak alaca ulaşmasını sağlar.
Kapitalizm, Emperyalizm ve faşizm dünya insanlığını ve doğayı uçuruma götürüyor. Görülmesi gereken burasıdır. Kapitalizmin, Emperyalizmin, Faşizmin alternatifi vardır. O da Sosyalizm ve nihayetinde Komünizmdir. Tüm dünyadaki ezilen, sömürülen yoksul insanların kurtuluşu, sınırsız sömürüsüz, sınıfsız Komünist toplumdur. Gerçek alternatif budur. Bunu gerçekleştirmenin yolu , örgütlenmek, sınıf dayanışmasını gerçek kılmak, mücadele ederek amaçımıza ulaşmaktır. Tüm gücümüzle örgütlenerek yüzümüzü ve pratiğimizi işçi, emekçi yoksul halkımıza dönmektir.
Bulunduğumuz coğrafyada görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız. Yapmamız gereken dayanışmamız büyük bir özveri ile kararlılık içinde olmalıdır. Gün tembelliklerin, bireysel çaresizliklerin, olanaksızlıkların arkasına sığınarak kaçmanın, uzak kalmanın günü asla değildir. GAZETE KÖK doğru haber, doğru analiz, doğru düşünce ile doğru yolda emin adımlarla ufka doğru yol alıyor. Yol yolcusuz olmaz, yolumuzu yol eyleyenlerle birlikte mücadele içinde hedefe varmalıyız.
GAZETE KÖK/AVUSTRALYA
HÜSEYİN BİÇER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu