Genel

BUNLAR EMEKÇİ SINIFIN VE DEMOKRASİNİN DÜŞMANLARIDIR!

Mehmet ÖZCAN

Bunlar insana düşman, bunlar emekçi sınıflara düşman, bunlar demokrasiye düşman, bunlar kadınlara düşman! AKP ve MHP faşizmi tek adam rejimi artık ülkeyi yönetemiyorlar yönetemedikce de baskı şiddete sarılıyorlar.Sarayın tek adam rejimi diye biri saraya oturmuş, kendinden olmayan herkese saldırmaya devam ediyor.

Yannis Vasilis Yaylali ☮ Ο Πόντος είναι Έλληνας on Twitter

Bunlar insana düşman, bunlar emekçi sınıflara düşman, bunlar demokrasiye düşman, bunlar kadınlara düşman! AKP ve MHP faşizmi tek adam rejimi artık ülkeyi yönetemiyorlar yönetemedikce de baskı şiddete sarılıyorlar.Sarayın tek adam rejimi diye biri saraya oturmuş, kendinden olmayan herkese saldırmaya devam ediyor.

Ülke ayrıştırıcı ötekileştirici dillerle toplumu bölmeye birbirine düşman ederek yaşanmaz hale getirdiler.

Hergün yatıp kalktığında aklına ne gelirse ağzından çıkan yasa ve kanun oluyor yürütme, yasama, yargı, parlamento, hepsi emrine amade olmuş yağdanlık yapmak için takla atıyorlar. Ülkede düşünen sosyalistler, devrimciler yazarlar, gazeteciler, akademisyenler, sendikacılar, sivil toplum örgütleri ve HDP hergün hedef tahtasına konmuş atış serbest olmuş gibi AKP ve MHP faşizmin tehditkar salvo atışları sürmektedir.

Sesini çıkaran, muhalif olanlar hakkında kendine bağlı yandaş medya hedef gösteriyor, polis ve savcılar harekete geçiyor. Kamuoyunu yanıltarak sahte algı operasyonları adı altında gözaltına alıyor, kendine bağlı savcılar, hakimler hızla tutukluyor cezaevleri dolup, taşıyor.

Yetmiyor cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülere karşı işkence etmeye devam ediyorlar. pandemi dönemi hiçe sayarak Coronavirüsüne yakalananlara hastaneye sevk etmiyorlar! Tıpkı Nazi Almanyasında olduğu gibi öldürmek için çalışıyorlar.

7- Haziran 2015 seçimlerinden sonra AKP faşizmi tek başına iktidar olmayınca darbe konsepti kuruldu. AKP, MHP, CHP, Asker ve Milli Güvenlik Kurulu, eski jitemciler Ergenekoncular, Ulusalcılar ve Mafya artıkları bir araya gelerek darbe yapıldı.

Darbenin başına sarayın diktatörüne verildi.AKP MHP faşizmin Ortadoğu politikası çöktü en son Suriye ve Libya politikası son Azerbeycan- Karabağ’da iflası ile beraber tek saldıracağı içerde ve dışarda Kürd halkı kalmıştır. Savaş konsepti dönüp dolaşıp Kürdlere karşı Güney Kürdistan’da, ROJOVA’da savaşı sürdürmeye devam etmektedir.

Durum böyle olunca savaş konsepti Kürd halkına karşı top yekün imha ve soykırım operasyon ilan ediyorlar.Amaçları; Kürdistan’ı insansızlaştırmak, yeni göç dalgası yaratarak evlerini, barklarını,topraklarını terk ettirmek istiyorlar.

Bu politikaları ne yazık ki, tutmadı ve tutmayacaktır. Kürd halkı topraklarını, evlerini ait oldukları yerleri terk etmemek için direnerek mücadelesini sürdürmeye devam ediyorlar.Bu gün Güney Kürdistan hergün uçaklarla dağ taş bombalanmakta. İhalar, Sihalarla ormanlar yakılarak Kürd halkı savunmasız biçimde imha edilerek öldürülmektedir.

Kürd, şehirlerine, ilçelerine, köylerine mahallerinde sokağa çıkma yasakları halen devam etmektedir.Tüm bunlar Kürd halkının iradesini kırmak teslim almak için yapılmıştır.

Ama Kürd halkı soykırım operasyonlarına, imhasına ve karşı dimdik ayakta durarak işgalci sömürgeci güçlere karşı direnişini sürdürmektedir.Bununla kalmayarak Kürdistan’da DBP ve HDP yöneticilerine ve üyelerine karşı hergün soykırım operasyonları aralıksız sürmektedir.

Sarayın diktatörü askerlerleri ve polisleri dokunulmazlık zırhına büründükten sonra savaş suçları artmaya başlayarak! Kadınlara, çocuklara karşı tecavüzler hergün yenisi eklenirken mahkemeler gözalına alınanları dahi serbest bırakmaktadır.

Önceki gün sarayın, diktatör eserek, kükreyerek hamsetle intikam almaya devam edeceğini belirti ”Selahattin Demitaş”a terörist demeyi sürdürürken de, Savcıya hakimlere emirle ceza vermelerini istemektedir.12 Aralık Cumartesi günü mecliste İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmesinde ”Soylu” şov yaparken kendinden geçercesine HDP seçilmiş vekillerine ve Kürd halkına karşı hakaret ederek Saraya rejimine karşı kendini ispat etmeye çalışmıştır.

Mecliste muhalefet partilerin bu duruma sesiz ve seyirci kalmaları faşizmi daha cesaretlendirmektedir. Birgün aynı şeylerin kendi başlarına gelmeyecek gibi davranmaları düşündürücüdür!7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra CHP’nin Erdoğan’ın imdadına yetişip dokunulmazlıkların kaldırmasına yardımcı olduğu gibi bugün de aynı tavrı sergileyerek her zaman yaptığı gibi devletin bekasına sarılarak HDP’yi yanlız bırakmışlardır.

Kürd halkının oylarıyla kazandıkları Belediye eş Başkanlarını tutuklatıp, Belediyeleri gasp ederek zor yöntemiyle el koyan kayyım atadıkları Belediyeler yolsuzluğa hukuksuzluğa devam etmektedir.Bu esip gürlemelerin hepsi emekçi sınıflara ve ülkede yaşayan halklara gözdağı vererek sindirme politikasıdır.

Terörü Kürd halkımı yapıyor? Yoksa saraymı yapıyor? 5 yıla yakın zamanda binlerce insan hayatını kayıp etti. Bunların arasında kadınlar, çocuklar suçsuz sivil halk da vardı. Bu savaş emrini veren sarayın diktatörü değilmi?

Ülkede parlamento sadece AKP MHP faşizmin ve sarayın diktatörü tarafından ihtiyaç duyulduğunda emir veriliyor torba yasaları alel acele kanunlaşıyor. Yoksa meclis her zaman kapalı tutuluyor ve çalıştırmıyorlar. Kendi atadıkları savcılarla, hakimlerle faşist iktidarların daha pekiştirmeye çalışıyorlar.

Olmayan hak, hukuk demokrasi ve özgürlükler bitmiş ve her şey askıya almış durumdadır.Her şey sarayın diktatörün vereceği iki dudağının arasındadır. Yani ülkede bir kaos ve kaotik ortam yaratılarak korku imparatorluğu kurulmuş.

Toplumu sindirmek ve susturmak için baskı ve terör, estirilmekte işkence ederek cezaevine koymaktalar.Bu ülke korku imparatorluğunu kıracak, sarayın diktatörlüğünü susturacak dur diyecek emekçi sınıflar, sosyalistler, devrimciler, demokratlar herzaman vardır ve var olmaya devam edecektir!

Bu temelede Sivil toplum örgütlerine, sendikalara, partilere faşizmden rahatsız olan herkesin faşizme karşı birleşik ve demokrasi cephesinde yerini almalı mücadele alanlarına çıkılması acil bir görev olarak önümüzde durmalıdır. Derlenip, dürülmesin bayraklar bu kavga faşizme karşı hürriyet kavgasıdır!Kahrolsun Faşizm!

Mehmet Özcan

Yorum yap

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top