Politika

BARZANİLER KÜRDİSTAN’I PARÇA PARÇA SATIYOR

Hasan H. Yıldırım & Hussein Erkan

Birkaç gündür medyada Kürdler, Türklerin Kürdistan’ın güneyinde ormanları kesiyor diye tepkide bulundular. Birçok çevre bunu dile getirince Türkiye’nin Hewler Başkonsolosu kameraların karşısına çıkıp buna cevap verdi. Videosu aşağıdadır. Dedi ki:

“Biz illegal bir iş yapmıyoruz. Hewler hükümetinden bir arazi satın aldık. Orada karakol inşa edeceğiz. Bunun için arazi üzerinde çalışmalarımız var. Yol açmak için engel teşkil eden ağaçları kesiyoruz. Bundan Hewler hükümetinin haberi var. Aramızda yapılmış bir anlaşma var.”

Yanı sıra arazi üzerinde çalışma yapan şirket yetkililer bir açıklamada bulundu. Dediler ki:

“Çalışmalarımızın karşılığını Türk ordusu finanse ediyor. Bir kısmını nakit, bir kısmını da kestiğimiz ağaçları satarak karşılıyoruz.”

Mesele bu.

Biz yıllardır şuna işaret ettik. “Barzaniler, Kürd milletinin başına gelmiş en büyük felakettir. Sömürgecilerin Kürdistan’a atadıkları bir kayyumdur” dedik.

Bu kayyum (Barzaniler) Türklerin istediği her şeyi itirazsız yerine getiriyor. Kürd milletinin servetini kelepir fiyatına Türklere satıyor. 50 yıllık petrol anlaşması örneğinde olduğu gibi. Ekonomiyi Türklere teslim ettiler. Birçok merkezde MİT bürolarının açılmasına yol verdiler. 40’ı aşan askeri karakol inşasını sağladılar. Birlikte Kürd gerillasına karşı savaşıyorlar. Şimdi anlaşılıyor ki, buna birde “hukuki” bir kılıfta bulmuşlar. Buna “Anlaşma” diyorlar. Hewler ve Türkiye hükümeti arasında yapılan bir anlaşma gereği Türkler, Kürdistan’da arazi satın almışlar. Türklerin Hewler’deki Başkonsolosun basın açıklamasından bunu öğreniyoruz.

Bu bir ihanettir. Bu ihaneti yapanlarda Barzanilerdir. Barzani severler, artık bunu görün.

3 Haziran 2021

Yorum yap

You must be logged in to post a comment Giriş

Bir yorum bırak

To Top