Genel

Avustralya Queensland’s eyaleti GAZETE KÖK Muhabirinin Avustralya vatandaşlarına ÇAĞRI’sı

Quensland kamu Mütevelli Vekiliniden SAMAT ZHOUAND Australia TV Nine news’e’ verdiği demeçte, “Sahipsiz paralar belirli kişiler ve kuruluşlar tarafından tutulan ve hatta sahibi tarafından yasal bir süre için talep edilmemiş olan vefat etmiş bir mülkten elde edilen fonlardır” dedi.
Avustralya’da 1.4 milyondan fazla kişinin bir yerlerden para alacağı olduğuna inanılıyor.
Queensland Public Trustee, sahipsiz paraları toplamakta, Elektrik, su gaz vb şirketlerde komisyonculardan kalan paraları toplamakta.
Almaya hakkınız olan talep edilmemiş paranız olup olmadığını görmek istiyorsanız İlk önce formla başvuru yapmanız gerekmekte. Avustralya vatandaşları 160 milyon değerinde sahipsiz paradan alıp almayacaklarını kontrol etmeye çağırılıyor.
Kurum 1960’lardan bu yana sahipsiz paraları güvence altına aldıklarını, en büyük rakamın 500 bin dolardan bir kaç dolara kadar olduğu açıklandı.
Alacaklı olduğuna inanan herkes, kimliğini resmî belgelerle kanıtlamayı içeren çevrimiçi bir talep formu doldurmak zorunda.
Kurum bankalardan, kredi birliklerinden, hayat sigortası poliçelerinden veya zorunlu hisse edinimlerinden talep edilmemiş paraları toplamakta.
GAZETE KÖK
Avustralya Queensland eyaleti Muhabiri
Halil İbrahim Karataş

Yorum yap

You must be logged in to post a comment Giriş

Bir yorum bırak

To Top